WIOSENNA WYPRZEDAŻ! ODBIERZ 30% RABATU NA CAŁY ASORTYMENT Z KODEM: WIOSNA30
legowisko

Wełniane legowisko dla zwierząt. Idealne rozwiązanie na zimę

Zwierzęta, tak samo jak ludzie, potrzebują wygodnego miejsca do spania. Wełniane legowiska to rozwiązanie idealne dla każdego czworonożnego pupila. Przeznaczone jest zarówno dla kotów, jak i psów o różnych rozmiarach. Są łatwe w czyszczeniu i pozwalają zapewnić najwyższy poziom higieny. Dlaczego warto zapewnić swoim ukochanym przyjaciołom wełniane legowisko zwłaszcza w okresie zimowym?

Czy legowisko dla zwierząt musi być dobrej jakości?

Dbając o swoje zdrowie, dokładamy wszelkich starań, by mieć najlepsze warunki pozwalające na zdrowy i komfortowy sen. W ten sam sposób należy zadbać o naszych czworonożnych przyjaciół niezależnie od tego, czy jest to kot czy pies. Zwierzęta, tak samo jak ludzie i wszystkie inne organizmy, regenerują się podczas snu. Brak wygodnego miejsca do spania może zatem przyczynić się do obniżenia odporności lub pojawienia się problemów z układem kostnym. Dlatego właściciel ma obowiązek zadbać o warunki, w jakich przebywa zwierzę. Należy zwrócić uwagę na posłanie psów i kotów. Jeśli szukamy idealnego modelu, warto zastanowić się nad wyborem produktu wykonanego z naturalnej wełny.

Dlaczego wełna to dobry wybór dla zwierząt?

Wełna to surowiec znany na świecie już od zarania dziejów. Ludzie już w przeszłości cenili owcze runo ze względu na wiele właściwości, o których mówią eksperci z firmy Perfect Wool specjalizującej się w produkcji odzieży oraz akcesoriów z wełny:

Owcze runo to surowiec bardzo dobrze wpływający zarówno na organizm ludzki, jak i zwierzęcy. Łagodzi bóle reumatyczne, mięśniowe oraz pomaga przy zapaleniach. Pamiętajmy, że zwierzęta zapadają na podobne choroby jak ludzie, dlatego potrzebują szczególnego traktowania. Wełna to materiał regulujący temperaturę ciała. Nasi czworonożni przyjaciele odczuwają działanie zbyt niskich i wysokich temperatur tak samo jak my. W okresie zimowym potrzebują ciepłego miejsca do spania i właśnie wełna jest w stanie im to zapewnić.

Wygodne posłanie dla zwierząt

Wełniane legowiska dla zwierząt są niezwykle komfortowe. Ich szczególną zaletą jest dopasowanie się do temperatury organizmu. Pochłaniają wilgoć i pot, dzięki czemu nie przyczyniają się do powstawania alergii skórnych czy grzybic. A te choroby są trudne do wyleczenia nie tylko u ludzi, lecz także u zwierząt. Wełniane legowiska mają na swojej powierzchni specjalne mikrowłókna, które cały czas wykonują delikatny masaż. Dzięki temu zwierzęta mogą wypocząć. Takie działanie szczególnie przydaje się w przypadku urazów lub przy starszych psach i kotach, które mają poważne trudności z poruszaniem się ze względu na zły stan stawów.

Wełniane legowisko na zimę

Zimą zwierzęta odczuwają chłód tak samo jak ludzie. Dotyczy to zwłaszcza psów wyprowadzanych na spacery. Wełniane legowisko można położyć nawet na zimnej posadzce, a zwierzęta nie będą odczuwały chłodu. W okresie grzewczym powietrze w pomieszczeniach jest suche. Odczuwają to także koty i psy. Wełna ma wysokie właściwości higroskopijne, co oznacza, że pochłania wilgoć, gdy jest jej za dużo i oddaje ją, gdy jest jej za mało. Włókna z runa owczego są antybakteryjne, a dodatkowo zawierają lanolinę, która niszczy roztocza. Przy zwierzętach, zwłaszcza w okresie zimowym, gdy powietrze od ogrzewania staje się suche, jest ich naprawdę bardzo dużo, co wpływa także na zdrowie ludzi.

Wytrzymałe posłanie dla zwierząt

Nasi czworonożni przyjaciele miewają czasem tendencje do niszczenia przedmiotów, także własnych legowisk. Dlatego warto zainwestować w porządne posłanie, które przetrwa nawet najostrzejsze pazury czy zęby. Wysokiej klasy owcze runo wyróżnia się wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu posłuży naszym ukochanym pupilom wiele lat. Dodatkowo wełna jest bardzo łatwa w konserwacji. Wystarczy wrzucić legowisko do pralki i użyć specjalnego programu do wełny. Dzięki temu bez większych problemów zapewnimy naszym ukochanym kotom i psom higieniczne i komfortowe warunki do spania.

Shopping Cart