WIOSENNA WYPRZEDAŻ! ODBIERZ 30% RABATU NA CAŁY ASORTYMENT Z KODEM: WIOSNA30
stopy na grzejniku

Zimno Ci w nogi? Czas zainwestować w wełniane bambosze

Wełniane bambosze wracają na salony! Naturalne materiały cieszą się coraz większą popularnością, a to wszystko dzięki ich właściwościom prozdrowotnym. Wełna to materiał pozyskiwany podczas strzyżenia owiec. Idealnie nadaje się do produkcji odzieży oraz domowych bamboszy zapewniających wysoką izolację termiczną. Sprawdź, dlaczego warto zainwestować w kapcie z naturalnych materiałów.

Prozdrowotne właściwości wełny

Wełna była wykorzystywana do produkcji odzieży już wiele tysięcy lat temu. Już wtedy ceniono jej wysokie właściwości termoizolacyjne. Rozwój nowoczesnych technologii wykazał, że owcze runo bardzo dobrze wpływa na ludzki organizm, dlatego wyroby z wełny polecane są przede wszystkim podczas rehabilitacji. Wykonuje się z niej wysokiej klasy akcesoria łagodzące bóle kostne. Włókna nadają się także do produkcji wytrzymałych i niezwykle wygodnych bamboszy zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych. Obecnie coraz więcej ludzi zmienia zwykłe kapcie, na modele wykonane właśnie z wełny. Co na to wpływa?

Idealna termoizolacja

Wełna to materiał wyróżniający się świetnymi właściwościami termoizolacyjnymi. Oznacza to, że wełniane bambosze regulują przepływ ciepła. W okresie zimowych chłodów ogrzewają stopy, a podczas upałów zapewniają przyjemny chłód. Tym samym stopy nie pocą się. Kolejnym ważnym czynnikiem, który przemawia za wyborem wełnianych kapci, jest higroskopijność materiału. Włókna zatrzymują wilgoć i nie oddają jej na zewnątrz. Owcza wełna to surowiec odpowiadający za higieniczne warunki, a warto pamiętać, że na stopach stosunkowo często dochodzi do rozwoju bakterii grzybiczych. Schorzenie to jest trudne do usunięcia, dlatego lepiej zapobiegać, niż leczyć.

Łagodzenie bólu

Liczne badania wykazały, że wełna to surowiec łagodzący uciążliwe bóle zwłaszcza przy schorzeniach stawów. Eksperci z firmy Perfect Wool specjalizującej się w produkcji wełnianej odzieży oraz akcesoriów wyjaśniają, dlaczego warto zdecydować się na wełniane bambosze:

Włókna wełny cały czas wykonują masaż. Takie działanie bardzo dobrze wpływa na bolące stawy oraz cały układ kostny. Bambosze są zatem idealne dla osób borykających się z reumatoidalnym zapaleniem stawów. Mikro masaż ma działanie rozluźniające, dlatego przydaje się także w trakcie zapalenia mięśni. Nic więc dziwnego, że wełna wykorzystywana jest do produkcji akcesoriów rehabilitacyjnych, np. specjalnych pasów. Takie elementy mogą stanowić dopełnienie terapii prowadzonej przez lekarzy.

Komfort chodzenia

Wełniane bambosze stanowią również ochronę dla stóp. Dzięki nim palce mają odpowiednie zabezpieczenie przed uderzeniami. Urazy kończyn dolnych są bardzo bolesne, dlatego warto wcześniej pomyśleć o niwelowaniu zagrożeń. Wełniane kapcie zapewniają wysoki komfort chodzenia. Pozwalają zadbać o stopy i bardzo dobrze amortyzują mocniejsze uderzenia. Produkty dobrej jakości są dodatkowo wyposażone w specjalną podeszwę antypoślizgową. Dzięki temu zapewniona zostaje maksymalna przyczepność do podłoża, nawet gdy nawierzchnia jest śliska.

Shopping Cart