WIOSENNA WYPRZEDAŻ! ODBIERZ 30% RABATU NA CAŁY ASORTYMENT Z KODEM: WIOSNA30
owcza skóra

Jak dbać o dywan z owczej skóry?

Dywany z owczej skóry to niezwykle ciekawy dodatek do każdego wnętrza. Świetnie się wpisują zarówno w tradycyjne pomieszczenia, jak i te zachowane w nowoczesnej i minimalistycznej stylistyce. Sprawiają, że przestrzeń nabiera przytulnego charakteru. O takie elementy należy odpowiednio dbać tak, by nie naruszyć ich struktury. Co zrobić, by dywany przez wiele lat zachowały atrakcyjny wygląd?

Jak pielęgnować skórę owczą?

Owcza skóra to materiał stosunkowo odporny na zabrudzenia, jednak nawet ona wymaga czyszczenia. We włóknach może zbierać się kurz, a jeśli w domu są zwierzęta, można spodziewać się dużej ilości roztoczy. Dlatego warto regularnie je czyścić i wietrzyć. Skóry tego typu można pielęgnować na kilka sposobów, zarówno na mokro, jak i na sucho. Najlepiej zaopatrzyć się w specjalne preparaty właśnie do wełnianych dywanów. Warto dokładnie przeczytać opisy na opakowaniach środków piorących, ponieważ mogą być przeznaczone do mycia włosia naturalnego lub farbowanego. Podczas zabiegów pielęgnacyjnych można delikatnie nawilżyć owczą skórę. Nie jest to jednak konieczne. Równie skuteczna okazuje się metoda czyszczenia na sucho.

Czy można prać naturalną owczą skórę w pralce?

Często pojawia się pytania dotyczące możliwości prania owczych skór w pralce. Eksperci z firmy Perfect Wool specjalizującej się w produkcji wełnianej odzieży i elementów dekoracyjnych wyjaśniają tę kwestię:

Owcze skóry pod żadnym pozorem nie mogą być prane w pralce. W ten sposób bardzo szybko zniszczymy materiał.  Moczenie tego typu dywanów może doprowadzić do ich odkształcenia. Dlatego jeśli nie chcemy, by skóra szybko się zniszczyła, lepiej wybrać metodę na sucho. Dobrym rozwiązaniem jest oddanie dywaników w ręce specjalistów. Większość pralni doskonale wie, jak zająć się tak delikatnym materiałem.

Wietrzenie i rozczesywanie dywanów z owczej skóry

Do zabiegów pielęgnacyjnych, jakie bardzo dobrze wpływają na designerskie owcze skóry, należą kąpiele słoneczne. Raz na czas można wystawić taki chodnik na działanie promieni. Warto także wietrzyć skórę. Surowiec tego typu bardzo łatwo nasiąka różnymi zapachami, których trudno się pozbyć.

Równie ważne jest rozczesywanie włosia. Długie włókna wełny dość szybko się splątują, a jeśli często po nich chodzimy tracą swoją objętość. Aby dywaniki były miłe w dotyku przez długi czas, należy je regularnie rozczesywać. Najlepiej użyć do tego zabiegu szczotek dla zwierząt, które z powodzeniem rozbiją nawet najbardziej splątane miejsca. W ten sposób można w łatwy sposób zadbać o naturalną owczą skórę, która zachowa piękny wygląd przez wiele lat nawet przy wysokim stopniu eksploatacji.

Shopping Cart