WIOSENNA WYPRZEDAŻ! ODBIERZ 30% RABATU NA CAŁY ASORTYMENT Z KODEM: WIOSNA30
pościel z wielbłąda

4 zalety pościeli wełnianej

Na komfort snu wpływa nie tylko dobrej jakości materac. Równie ważną rolę odgrywa odpowiednio dobrana pościel z naturalnych materiałów. Najlepiej wybrać wełnę, która już od tysiącleci ceniona jest na całym świecie ze względu na swoje higroskopijne i termoregulacyjne właściwości. Dlatego warto mieć w swojej szafie wełnianą pościel? Czy taki surowiec sprawdzi się także w pokoju dziecinnym? Oto odpowiedzi na najważniejsze pytania.

Jak zapewnić higieniczne warunki podczas snu?

komplet pościeliSen jest niezwykle ważny dla normalnego funkcjonowania organizmu człowieka. Bezsenność może prowadzić do wielu schorzeń, dlatego każdy z nas powinien zadbać o komfortowe warunki w sypialni. Dotyczy to nie tylko wygodnego materaca, który nie powoduje bólu kręgosłupa, lecz także pościeli. Sztuczne materiały mogą powodować nadmierną potliwość, co bardzo negatywnie wpływa na stan skóry, ponieważ prowadzi do rozwoju bakterii oraz pojawiania się alergii. Wełna słynie ze swoich właściwości higroskopijnych, co oznacza, że wchłania wilgoć, a tym samym pot. Dzięki temu zniwelowane jest nieprzyjemne uczucie wilgoci.

Na szczególną uwagę zasługują także termoregulacyjne właściwości wełny. Materiał ten utrzymuje optymalną temperaturę ciała, co zapobiega infekcjom. Organizm nie jest ani wychłodzony, aby przegrzany. Takie działanie idealnie sprawdza się w pokojach dziecinnych.

Termoregulacyjne właściwości wełny

Utrzymanie optymalnej temperatury jest niezwykle ważne. Pościel wełniana idealnie nadaje się na każdą porę roku, niezależnie od tego, czy jest to gorące lato, czy mroźna zima. Dzięki temu, że wełna wchłania pot i nie ma wilgoci, organizm nie jest wychłodzony. Oprócz tego w upalne dni naturalne włókna pochłaniają ciepło, co zapewnia śpiącej osobie przyjemne warunki do spania. Warto zaznaczyć, że przegrzanie ciała wcale nie jest dobre, ponieważ może prowadzić do infekcji.

W okresie zimowym wełna to idealny wybór dla zmarzluchów, ponieważ bardzo dobrze grzeje. Dzieje się tak, ponieważ naturalne włókna kurczą się, gdy jest zimno, oddając przy tym ciepło, i rozprężają się w momencie wzrostu temperatury otoczenia, ponieważ pobierają ciepło. Dzięki temu pościel z wełny może być używana cały rok.

Jak wełna wpływa na zdrowie?

Pościel wełniana sprzyja regeneracji organizmu. O jej niezwykłych właściwościach mówią eksperci z firmy Perfect Wool specjalizującej się w wytwarzaniu wyrobów z naturalnej wełny:

Włókna wełny cały czas wykonują mikro masaż. Dzięki temu pobudzone zostaje krążenie, co odpręża całe ciało. Masaż bardzo dobrze wpływa na zakończenia nerwowe, co łagodzi ból i napięcie mięśniowe. Z tego względu wyroby wełniane, w tym właśnie pościel, zalecana jest w przypadku reumatoidalnego zapalenia stawów.

Idealna dla alergików

Z pościeli wełnianej mogą korzystać także osoby z alergiami (o ile alergenem nie jest sama wełna). Struktura wełnianych tkanin sprawia, że kurz nie wnika głęboko we włókna. Dzięki temu materiał nie jest źródłem roztoczy, co szczególnie docenią użytkownicy z silnymi reakcjami alergicznymi, które uniemożliwiają normalne oddychanie. Właśnie dlatego takie tkaniny są szczególnie polecane dzieciom borykającym się z astmą bądź problemami z górnymi drogami oddechowymi.

Wełna to także dobry wybór dla ludzi, u których często pojawiają się alergie skórne. Sztuczne materiały sprawiają, że skóra nie ma zapewnionej odpowiedniej wentylacji, przez co na ciele człowieka gromadzą się różnorodne bakterie. Wysoki stopień oddychalności sprawia, że skóra może normalnie funkcjonować, a dzięki temu podlega regeneracji.

Shopping Cart