WIOSENNA WYPRZEDAŻ! ODBIERZ 30% RABATU NA CAŁY ASORTYMENT Z KODEM: WIOSNA30
bambosze

Czy w kapciach z wełny pocą się nogi?

Wełna to jeden z naturalnych materiałów powszechnie wykorzystywanych do produkcji odzieży, pledów czy kapci. Większość osób kojarzy akcesoria czy ubrania wykonane z tego surowca jako przedmioty bardzo ciepłe, szczególnie używane w okresie jesienno-zimowym. Czy w takim razie stopy w wełnianych kapciach się pocą? Czy pojawia się uczucie dyskomfortu? Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na produkty z naturalnej wełny.

Higroskopijne i termoregulacyjne właściwości wełny

Wełna do produkcji odzieży wykorzystywana była już tysiące lat temu. Współcześnie również stanowi jeden z najbardziej cenionych surowców używanych w przemyśle tekstylnym. Na szczególną uwagę zasługują jej higroskopijne i termoregulacyjne właściwości. Wełna z jednej strony utrzymuje optymalną temperaturę ciała człowieka, z drugiej wchłania wyprodukowaną przez ciało człowieka wilgoć, czyli pot. Dzięki temu w czasie jesienno-zimowych miesięcy naturalne włókna grzeją, a w okresie wiosennym chłodzą.

Wełniane bambosze bardzo dobrze pochłaniają pot. W ten sposób stopy mają zapewnione higieniczne warunki, ponieważ nie rozwijają się żadne bakterie podczas codziennego użytkowania obuwia. Oznacza to, że wełna przeciwdziała powstawaniu niekomfortowych stanów grzybiczych czy trudnych do usunięcia alergii.

Zalety wełnianych kapci

Domowe buty wykonane z naturalnej wełny można używać cały rok. Szczególnie polecane są ludziom borykającym się z uciążliwymi bólami reumatycznymi. Włókna wykonują delikatny masaż i pobudzają krążenie krwi. W ten sposób dolegliwości związane z reumatoidalnym zapaleniem stawów zostają złagodzone.

Kupując bambosze, warto zwrócić uwagę na różne elementy, na przykład na specjalną antypoślizgową podeszwę. Buty muszą być nie tylko wygodne, lecz także bezpieczne. Odpowiednia grubość wełny sprawia, że wszystkie uderzenia są amortyzowane, a stopy nie ślizgają się i mają zapewnioną odpowiednią przyczepność. Dlaczego jest to takie ważne? Niestety w domu może zdarzyć się wiele różnych wypadków, dlatego obuwie powinno być bardzo dobrze zaprojektowane również pod kątem ochrony kości.

Shopping Cart