WIOSENNA WYPRZEDAŻ! ODBIERZ 30% RABATU NA CAŁY ASORTYMENT Z KODEM: WIOSNA30
kobieta pod kocem

Sezon na Netflixa i ciepłe koce otwarty

Szybko zapadający zmrok i niskie temperatury sprawiają, że wieczorami chętniej pozostajemy w domu. Od aktywności na zewnątrz i spacerów odstrasza również unoszący się w wielu rejonach kraju smog. Obecna pora roku to idealny moment, aby otulić się ciepłym kocem i zapoznać z bogatą ofertą Netflixa. Obowiązkowy zestaw filmowo-serialowy warto również uzupełnić o niezastąpioną herbatę z miodem i cytryną lub sokiem malinowym. Jeśli zamierzasz odpocząć na kanapie, konieczne dowiedz się, co zrobić, aby miło spędzić czas!

Jak organizm reaguje na obniżenie temperatury otoczenia?

Organizm człowieka stale monitoruje temperaturę ciała i utrzymuje ją na stałym poziomie. Termoregulacja polega ma dostosowywaniu ilości ciepła wytwarzanego w procesach metabolicznych do zapotrzebowania narządów i układów. Ciepło nie może być jednak magazynowane, zatem stale odbywa się jego wewnętrzna i zewnętrza wymiana z otoczeniem. Obniżona temperatura powoduje:

  • skurcz mięśni gładkich i zmniejszenie średnicy naczyń krwionośnych,
  • zatrzymanie pocenia się,
  • wydzielanie adrenaliny i hormonów tarczycy,
  • skurcz mięśni szkieletowych i włókien mięśniowych – gęsią skórkę,
  • dreszcze.

Dlatego jesienią i zimą warto mieć pod ręką ciepły pled lub narzutkę, które w razie potrzeby pozwolą szybko się ogrzać.

Netflix w zimowe wieczory

Co robić, kiedy na zewnątrz robi się chłodniej? Jedną z możliwości jest obejrzenie filmu lub serialu na platformie Netflix. Okazuje się, że jest to bardzo popularna rozrywka, ponieważ Netflix ma w Polsce już 11,9 mln subskrybentów. Całkowita liczba aktywnych użytkowników Netflixa na świecie wynosi ponad 207 mln. Trzeba dodać, że liczba osób realnie korzystających serwisu i aplikacji mobilnej jest jeszcze większa, ponieważ poza subskrybentami ofertę Netflixa oglądają również ich rodziny.

Jak przygotować się do przyjemnego seansu przed ekranem?

Aby się rozgrzać, mięśnie muszą pracować. Jeśli zatem często odczuwasz zimno i długo pozostajesz w jednej pozycji, np. podczas oglądania telewizji, powinieneś okryć ciało, aby ograniczyć straty ciepła. Koc z owczej wełny to świetny wybór, ponieważ jest miły w dotyku i przepuszcza powietrze, zapobiegając poceniu się. Seans może uprzyjemnić również zapalenie zapachowej świeczki i przygotowanie ulubionych przekąsek.

Shopping Cart