WIOSENNA WYPRZEDAŻ! ODBIERZ 30% RABATU NA CAŁY ASORTYMENT Z KODEM: WIOSNA30
koldra

Jakie właściwości ma kołdra z wełny owczej?

Naturalne właściwości wełny owczej sprawiają, że kołdra jest doskonałym wyborem zarówno dla młodszych, jak i starszych użytkowników. Stanowi doskonalą alternatywę dla kołder puchowych i z pierza. Kołdry z wełny owczej pomimo naturalnego pochodzenia, są całkowicie bezpieczne dla alergików. Oczywiście pod warunkiem, że osoba nie jest uczulona na wełnę. Materiał ten nie przyczynia się do rozwoju roztoczy, bakterii i kurzu, dzięki czemu komfort i zdrowie snu są na najwyższym poziomie.

Czy kołdra z wełny owczej jest bezpieczna dla dzieci i alergików?

Odpowiedź na to pytanie jest twierdząca. Kołdra jest całkowicie bezpieczna, nie powoduje odczynów alergicznych. Wełna nie absorbuje kurzu, dzięki czemu zminimalizowane jest ryzyko rozwoju roztoczy. Jako produkt odzwierzęcy zawiera lanolinę, która może przyczynić się do skórnych odczynów alergicznych, jednakże ryzyko takiej reakcji organizmu jest niewielkie. Pielęgnacja kołdry z wełny owczej nie wymaga czasochłonnych zabiegów, co szczególnie docenią zapracowani rodzice.

Czy spanie pod wełnianą kołdrą jest przyjemne?

Kołdra z wełny owczej wykazuje szereg właściwości leczniczych i prozdrowotnych. Jest również niezwykle ciepła, a latem zapewnia doskonałą wentylację i ochronę przed przegrzaniem. Kluczowe zalety takiej kołdry prezentuje poniższe zestawienie:

  • całkowicie naturalna wełna jest miękka i puszysta,
  • właściwości higroskopijne sprawiają, że kołdra odprowadza wilgoć,
  • materiał łagodzi napięcie mięśniowe, co korzystnie wpływa na wszelkie dolegliwości narządu ruchu, łagodząc nerwobóle i ułatwiając zasypianie,
  • wełna chroni przed zimnem, jednocześnie odprowadzając nadmiar ciepła na zewnątrz,
  • nie wymaga czasochłonnych zabiegów pielęgnacyjnych. Kołdra z wełny owczej nie pochłania zapachów i ulega samooczyszczaniu w kontakcie z tlenem.

Podsumowując, kołdra z wełny owczej jest idealna na każdą porę roku, zapewnia spokojny sen i przyjemnie otula całe ciało. Wielość rozmiarów umożliwia dopasowanie kołdry do indywidualnych potrzeb. Jest to wybór, który docenią wszyscy użytkownicy.

Shopping Cart