WIOSENNA WYPRZEDAŻ! ODBIERZ 30% RABATU NA CAŁY ASORTYMENT Z KODEM: WIOSNA30
bielizna

Wełniana bielizna termoaktywna – nie tylko dla alpinistów!

Odzież termoaktywna ma właściwości fizyczne i mechaniczne, które zapewniają komfort użytkowania. Dzięki wysokiej przepuszczalności powietrza i pary wodnej sprawdza się w ekstremalnych warunkach temperaturowych. Jednocześnie ma właściwą izolacyjność cieplną, chroniąc organizm przed wyziębieniem. Zakładana jako spodnia warstwa pod ubrania jest idealnym elementem garderoby nie tylko dla alpinistów. Docenią ją wszyscy, którzy cenią sobie wygodę i ciepło.

Rodzaje i skład wełnianej odzieży termoaktywnej

Odzież termoaktywną wykonuje się z dzianiny bawełnianej z poliestrem, dzianiny bawełnianej z polipropylenem oraz z bambusa z wełną. Skupmy się na tej ostatniej, która jest mało znana, a ma wyjątkowe cechy. Wełniana bielizna termoaktywna to podkoszulki i kalesony funkcyjne ze specjalnymi strefami. Wytwarza się je z dwóch materiałów:

  • bambusa z elastanem o gramaturze 165 g,
  • 100% wełny Merino o gramaturze 260 g.

W miejscach, które wymagają dodatkowej ochrony, takich jak klatka piersiowa, plecy i okolice krocza są umieszczone wstawki z wełny. Pozostałe elementy ubrania stanowi tkanina bambusowa. Takie połączenie gwarantuje, że bielizna jest miękka w dotyku, nie gryzie i nie powoduje podrażnień. Użycie elastycznych nici i płaskich szwów zapewnia swobodę nawet podczas dużej aktywności.

Ochrona przed zimnem, działanie antybakteryjne

Bielizna z naturalnej wełny jest niezwykle delikatna, ale i wytrzymała. Skutecznie odprowadza wilgoć, utrzymując stałą temperaturę ciała. Co więcej, ma działanie antybakteryjne, co zapobiega powstawaniu przykrych zapachów. Dodatkowym atutem jest jej wygląd. Koszulki można nosić pod ubraniem oraz jako zwykły element codziennego jesienno-zimowego stroju.

Shopping Cart