WIOSENNA WYPRZEDAŻ! ODBIERZ 30% RABATU NA CAŁY ASORTYMENT Z KODEM: WIOSNA30
koc wełniany

Czy wełna się gniecie?

Wełna jest popularnym materiałem wykorzystywanym w produkcji odzieży i innych przedmiotów ze względu na swoje wyjątkowe właściwości. Włókna wełniane są wyjątkowe, dzięki swojej naturalnej elastyczności, która zapobiega łatwemu gnieceniu się. Włókna mają również unikalne karbowanie, które pozwala im szybko odzyskać swój kształt po rozciągnięciu lub ściśnięciu. Jeśli jednak wełna będzie pozostawiona w stanie pogniecionym przez dłuższy czas, mogą powstać na niej trwałe zniekształcenia. Warto również wiedzieć, że mieszanki wełny mogą być bardziej podatne na zagniecenia niż odzież z czystej wełny ze względu na ich mniejszą elastyczność.

Jak zapobiegać gnieceniu się odzieży wełnianej?

Właściwa pielęgnacja i przechowywanie odzieży wełnianej może pomóc w zapobieganiu zagnieceniom. Wieszanie wełnianych ubrań na wieszakach z szerokimi ramionami pozwoli utrzymać ich pierwotny kształt, podobnie jak przechowywanie pościeli z merynosa czy wełny kaszmirowej złożonych w chłodnym, suchym miejscu. Używanie środków zmiękczających tkaniny i unikanie nadmiernego suszenia ubrań również jest pomocne w zmniejszaniu ryzyka zagnieceń.

Prasowanie wełnianych ubrań: ostrożność i niska temperatura

Naturalna wełna nie wymaga prasowania. Prasowanie wełnianych ubrań może bowiem spowodować nieodwracalne uszkodzenie włókien, dlatego należy to robić ostrożnie i w niskiej temperaturze. Jeśli zależy Ci na perfekcyjnym wyglądzie, ale boisz się o tkaninę, podczas prasowania użyj gorącej pary. Dobrym pomysłem jest także włożenie ściereczki do prasowania pomiędzy ubraniem a żelazkiem, aby chronić materiał przed niekorzystnym działaniem nadmiernego ciepła.

Shopping Cart