ZIMOWA WYPRZEDAŻ! ODBIERZ 15% RABATU Z KODEM: PW15
artykuły rehabilitacyjne

Przykłady artykułów rehabilitacyjnych z wełny

W ostatnim czasie wełna zyskuje na znaczeniu jako skuteczne narzędzie w leczeniu rehabilitacyjnym. W tym artykule przedstawimy przykłady artykułów pomocnych w powrocie do zdrowia i sprawności, terapeutyczne właściwości wełny i korzyści płynące z zastosowania produktów wełnianych w leczeniu rehabilitacyjnym.

Produkty wełniane w leczeniu rehabilitacyjnym

Produkty wełniane są innowacyjnym rozwiązaniem w leczeniu rehabilitacyjnym. Wełna owcza znana jest z wysokiej jakości i jest często stosowana ze względu na swoje właściwości przeciwzapalne i zdolność do wspierania przepływu krwi. Wełniane koce i poduszki mają pozytywny wpływ na pacjentów cierpiących na przewlekły ból ze względu na ich zdolność do regulowania temperatury ciała i wchłaniania wilgoci ze skóry. Skutecznie zmniejszają ból, dyskomfort i bezsenność. Przy urazach kończyn sprawdzą się nakolanniki i nałokietniki, buty ortopedyczne i ocieplacze. Przy bólach pleców ulgę przyniosą pasy na kręgosłup i podpórki na krzesło. Aby wrócić do pełnej sprawności, warto regularnie rozciągać ciało, w czym są pomocne maty do ćwiczeń, pufy i materace. Naukowcy nadal badają potencjalne korzyści zastosowania artykułów wełnianych w rehabilitacji i fizjoterapii.

Właściwości terapeutyczne wełny

Pacjenci z przewlekłym bólem, fibromialgią, artretyzmem i problemami ze stawami zgłaszali pozytywne efekty stosowania wyrobów wełnianych w rehabilitacji. Wełna może również wspomagać proces gojenia się oparzeń i ran. Wynika to z jej naturalnych właściwości antybakteryjnych, które pomagają w zapobieganiu rozwojowi bakterii i zmniejszeniu ryzyka infekcji. Co więcej, wełna zawiera lanolinę, która ma właściwości nawilżające i pomaga utrzymać zdrowie skóry.

Shopping Cart