WIOSENNA WYPRZEDAŻ! ODBIERZ 30% RABATU NA CAŁY ASORTYMENT Z KODEM: WIOSNA30
kołdra

Jak jakość kołdry wpływa na sen?

Sen jest nieodłącznym elementem życia, a jego jakość bezpośrednio wpływa na samopoczucie, zdrowie oraz wydajność podczas dnia. Jednym z ważnych czynników mających wpływ na komfort snu jest rodzaj kołdry, z jakiej korzystamy.

Kołdry naturalne czy syntetyczne?

Wybierając kołdrę, warto zwrócić uwagę na materiał, z którego została wykonana. Eksperci zalecają stosowanie kołder wykonanych z naturalnych materiałów, takich jak bawełna, jedwab, wełna czy puch gęsi. Dlaczego? Wyroby naturalne, jak np. kołdry z wełny wielbłąda, charakteryzują się lepszą przewiewnością i zdolnością do utrzymania odpowiedniej temperatury ciała podczas snu. Ponadto są one przyjazne dla skóry i nie powodują uczuleń. Warto również zwrócić uwagę na grubość kołdry oraz jej właściwości termoaktywne. Dobrze dobrana grubość pozwoli nam utrzymać optymalną temperaturę podczas snu — ani za ciepło, ani za zimno. Kołdry z właściwościami termoaktywnymi potrafią dostosować się do temperatury ciała, co zapewnia jeszcze większy komfort snu.

Hipoalergiczne kołdry dla osób z alergią

Osoby zmagające się z alergią powinny zwrócić uwagę na kołdry oznaczone jako hipoalergiczne. Są to produkty wykonane z materiałów, które minimalizują ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych, jak podrażnienia czy swędzenie skóry. Hipoalergiczne kołdry są również odporniejsze na rozwój roztoczy oraz innych drobnoustrojów, które mogą wywołać reakcje uczuleniowe.

Dbaj o higienę swojej kołdry

Aby zachować kołdrę w jak najlepszym stanie, ważne jest regularne pranie. Dzięki temu unikniemy roztoczy, bakterii oraz nieprzyjemnych zapachów. Pamiętaj jednak, aby zawsze sprawdzić instrukcje dotyczące prania na metce — niektóre z nich mogą wymagać specjalnego trybu prania lub profesjonalnego czyszczenia.

Shopping Cart