WIOSENNA WYPRZEDAŻ! ODBIERZ 30% RABATU NA CAŁY ASORTYMENT Z KODEM: WIOSNA30
owcza wełna

Czy kołdra wełniana pachnie owcą?

Kołdry wełniane mogą mieć charakterystyczny zapach, który przypomina woń owiec. Jednakże warto zaznaczyć, że nie każda kołdra wełniana będzie posiadać ten specyficzny aromat. Wszystko zależy od jakości wełny oraz sposobu jej obróbki. Producenci dbający o wysoką jakość swoich produktów starają się usuwać nieprzyjemne zapachy podczas procesu prania i wybielania wełny. Dlatego też, jeśli zdecydujesz się na zakup kołdry wykonanej z dobrej jakości wełny, prawdopodobieństwo wystąpienia nieprzyjemnego zapachu będzie minimalne.

Zalety kołder wełnianych

Kołdry z wypełnieniem z merynosa doskonale utrzymują ciepło, jednocześnie pozwalając na cyrkulację powietrza. Dzięki temu zapewniają komfort termiczny zarówno w chłodniejsze, jak i cieplejsze dni. Wełna jest naturalnym materiałem, który nie powoduje uczuleń ani podrażnień skóry. Jest to szczególnie ważne dla osób z alergią na syntetyczne materiały. Wełna posiada naturalne właściwości przeciwbakteryjne i antyroztoczowe, co sprawia, że jest doskonałym rozwiązaniem dla alergików oraz osób z problemami skórnymi. Kołdry wełniane są niezwykle trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Przy odpowiedniej pielęgnacji mogą służyć przez wiele lat.

Wady kołder wełnianych

Kołdry wełniane są cięższe od syntetycznych, co może być niekomfortowe dla niektórych osób. Kołdry wykonane z naturalnej wełny zwykle są też droższe od tych wykonanych z materiałów syntetycznych. Wymagają również specjalistycznej pielęgnacji, w tym prania w niskiej temperaturze i suszenia na płasko. Nie można ich prać w pralce ani suszyć w suszarce bębnowej.

Shopping Cart