dywan z owczej skóry

Dywan z owczej skóry. Idealna ozdoba sypialni

Ciepło, miękkość, naturalność – to tylko niektóre z zalet dywanów wykonanych z owczej skóry, które zdobywają coraz większą popularność w aranżacji wnętrz. Nic dziwnego, że tak wiele osób decyduje się na ten dodatek do swojej sypialni. Owcza skóra charakteryzuje się przede wszystkim miękkością oraz puszystością. Jest także niezwykle trwała i elastyczna, co sprawia, że doskonale sprawdzi się jako element wystroju wnętrza. Jej naturalne właściwości izolacyjne sprawiają, że dywan ze skóry owczej zapewni komfort cieplny w sypialni, szczególnie w chłodniejsze dni. Ponadto skóra ma zdolność samoczyszczenia oraz jest hipoalergiczna. …

torba wełniana

Czy torba wełniana się mechaci?

Wełniane torby cieszą się dużą popularnością ze względu na swoje zalety, ale należy wiedzieć, jak o nie dbać, aby uniknąć mechacenia. Warto sprawdzić, czy torba wełniana jest wyprodukowana z naturalnej wełny. Torby wykonane z tego surowca są delikatniejsze i bardziej podatne na mechacenie niż te wykonane z materiałów syntetycznych. Niektóre z nich mają jednak specjalną powłokę, która chroni je przed kosmaceniem, warto więc zwrócić na to uwagę przy zakupie. …

koc wełniany

Czy wełna się gniecie?

Wełna jest popularnym materiałem wykorzystywanym w produkcji odzieży i innych przedmiotów ze względu na swoje wyjątkowe właściwości. Włókna wełniane są wyjątkowe, dzięki swojej naturalnej elastyczności, która zapobiega łatwemu gnieceniu się. Włókna mają również unikalne karbowanie, które pozwala im szybko odzyskać swój kształt po rozciągnięciu lub ściśnięciu. Jeśli jednak wełna będzie pozostawiona w stanie pogniecionym przez dłuższy czas, mogą powstać na niej trwałe zniekształcenia. Warto również wiedzieć, że mieszanki wełny mogą być bardziej podatne na zagniecenia niż odzież z czystej wełny ze względu na ich mniejszą elastyczność.

bielizna

Wełniana bielizna termoaktywna – nie tylko dla alpinistów!

Odzież termoaktywna ma właściwości fizyczne i mechaniczne, które zapewniają komfort użytkowania. Dzięki wysokiej przepuszczalności powietrza i pary wodnej sprawdza się w ekstremalnych warunkach temperaturowych. Jednocześnie ma właściwą izolacyjność cieplną, chroniąc organizm przed wyziębieniem. Zakładana jako spodnia warstwa pod ubrania jest idealnym elementem garderoby nie tylko dla alpinistów. Docenią ją wszyscy, którzy cenią sobie wygodę i ciepło.

New wool in natural colors

Czy wełna jest materiałem ekologicznym?

Wełna jest uważana za doskonały ekologiczny materiał o wielu zastosowaniach. Niezależnie od gatunku zwierząt, z jakich się ją pozyskuje, jest chętnie wykorzystywana w różnych gałęziach przemysłu. Pożądana w branży tekstylnej i odzieżowej oraz w budownictwie ze względu na swoje właściwości. Za chwilę przedstawimy dowody na to, że nie ma nic bardziej naturalnego niż prawdziwa wełna!

Koszyk