WIOSENNA WYPRZEDAŻ! ODBIERZ 30% RABATU NA CAŁY ASORTYMENT Z KODEM: WIOSNA30

FAQ

Jaka jest różnica między pościelą z wełny Merynos, Camel i  Kaszmir?

Ekskluzywna kolekcja wykonana z najwyższej jakości dzianiny z owiec Merynosa Australijskiego posiada liczne właściwości rehabilitacyjne. Wykonuje mikro masaż ciała poprzez podudzanie końcówek nerwowych. Ponadto utrzymuje stałą temperature ciała oraz zapobiega potliwości dzięki bardzo dobrej wentylacji. To wszystko dzięki specyficznym warunkom w jakim żyją owce rasy Merynos ( w ciągu nocy 0 stopni Celcjusza za to w dzień do 40 stopni Celcjusza). Wełna ta jest antyalergiczna

Linia produktów Kaszmir to mieszanka właściwości wełny Merynosa australijskiego z delikatną i puszystą wełną kóz kaszmirskich. Wyczesywana z podgardla żywych zwierząt jest jedwabiście gładka i delikatna w dotyku. Posiada naturalną powłokę Super Wash która nadana jej w procesie produkcji chroni wełne przed zabrudzeniami i powoduje to ze nie zmienia ona swojego pierwotnego wyglądu po praniu nawet po długim czasie użytkowania.

Camel to również mieszanka właściwości wełny Merynosa australijskiego lecz z wełną wielbłądzią. To bardzo wysokiej klasy ciepła i miękka wełna z krótko strzyżonym włosem. Posiadająca powłokę Super Wash, która nadana jej w procesie produkcji chroni wełne przed zabrudzeniami i powoduje to ze nie zmienia ona swojego pierwotnego wyglądu po praniu nawet po dlugim czasie użytkowania.

Czy istnieje możliwość zamówienia indywidualnego rozmiaru?

Oczywiście przyjmujemy zamowienia na indywidualne rozmiary. Napisz do nas a uszyjemy dla Ciebie pościel o indywidualnym rozmiarze. Mogą to być również łącznia np. Kaszmiru z Camelem

Jak prac pościel wełnianą?

Celem odświeżenia zalecam trzepanie jej (usuwa się w ten sposób złuszczony naskórek). Jesli pościel wymaga prania to pranie wykonujemy 1-2 razy w roku celem uzupełniania Lanoliny

Wyroby z wełny zaleca się prać ręcznie lub pralce mechanicznej w temperaturze 30 stopni Celcjusza. Do prania używamy płynów z zawartością lanoliny i produkowanych na bazie naturalnych surowców.

Nie zalaecm odwirowywania mechanicznego. Po zastosowaniu ostatniej kąpieli płuczącej należy niezwłocznie odsączyć a następnie rozwiesić pościel w przewiewnym ale nie nasłonecznionym miejscu. Chronic przd działaniem ostrych promieni słonecznych.

Sprawdzona metoda prania wyglada następująco. Włożyc do wanny np. kołdrę zalać letnią woda, dodać płynu do wełny ( najlepiej z Lanoliną) i ugniatać. Następnie przepłukać, poczekać aż woda ocieknie i wysuszyć. Tak prana wełna bedzie służyć latami.

Shopping Cart