WIOSENNA WYPRZEDAŻ! ODBIERZ 30% RABATU NA CAŁY ASORTYMENT Z KODEM: WIOSNA30
New wool in natural colors

Czy wełna jest materiałem ekologicznym?

Wełna jest uważana za doskonały ekologiczny materiał o wielu zastosowaniach. Niezależnie od gatunku zwierząt, z jakich się ją pozyskuje, jest chętnie wykorzystywana w różnych gałęziach przemysłu. Pożądana w branży tekstylnej i odzieżowej oraz w budownictwie ze względu na swoje właściwości. Za chwilę przedstawimy dowody na to, że nie ma nic bardziej naturalnego niż prawdziwa wełna!

Naturalny surowiec dla przemysłu odzieżowego

Coraz bardziej świadomi konsumenci szukają ubrań z naturalnych oddychających materiałów. Cena nie jest jedynym kryterium, na jakie zwracamy uwagę. Chętnie zakładamy nawet droższe ubrania, ale wykonane z bawełny, wełny, lnu czy jedwabiu. Odzież i akcesoria wełniane są wytrzymałe i odporne na rozerwanie. Cechują się dużą odprężnością i zapewniają komfort cieplny. Wystarczy jedna warstwa ubrania, aby nie zmarznąć. Również produkcja tekstyliów ma ekologiczny charakter. Wełnę łatwo się przędzie, co ogranicza potrzebę stosowania skomplikowanych urządzeń.

Zrównoważone budownictwo z wykorzystaniem wełny

Wełna to materiał, jaki stosuje się w zrównoważonym budownictwie mieszkaniowym. Ze względu na swoje właściwości termoizolacyjne jest energooszczędna i nie oddziałuje w szkodliwy sposób na środowisko. Wykonanie izolacji budynku wełną owczą wymaga mniej niż 15% energii w porównaniu z wykonaniem izolacji z włókna szklanego. Dodatkowo wełna pochłania wilgoć z powietrza i oddaje do otoczenia, nie pogarszając sprawności cieplnej latem ani zimą. Ze skrzyń z płyt OSB wypełnionych m.in. wełną zwierzęcą wykonuje się drewniane szkielety domów. Wełna ma swój udział również w produkcji ekologicznych mebli. Ten odnawialny surowiec wykorzystuje się jako wypełnienie mebli, podobnie jak słomę i lateks kauczukowy.

Shopping Cart