WIOSENNA WYPRZEDAŻ! ODBIERZ 30% RABATU NA CAŁY ASORTYMENT Z KODEM: WIOSNA30
dywan z owczej skóry

Dywan z owczej skóry. Idealna ozdoba sypialni

Ciepło, miękkość, naturalność – to tylko niektóre z zalet dywanów wykonanych z owczej skóry, które zdobywają coraz większą popularność w aranżacji wnętrz. Nic dziwnego, że tak wiele osób decyduje się na ten dodatek do swojej sypialni. Owcza skóra charakteryzuje się przede wszystkim miękkością oraz puszystością. Jest także niezwykle trwała i elastyczna, co sprawia, że doskonale sprawdzi się jako element wystroju wnętrza. Jej naturalne właściwości izolacyjne sprawiają, że dywan ze skóry owczej zapewni komfort cieplny w sypialni, szczególnie w chłodniejsze dni. Ponadto skóra ma zdolność samoczyszczenia oraz jest hipoalergiczna.

Wybór odpowiedniego dywanu z owczej skóry

Wybierając dywan z owczej skóry do sypialni, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Przede wszystkim należy dopasować rozmiar dywanu do wielkości pomieszczenia oraz upewnić się, że kolorystyka owczej skóry będzie harmonijnie współgrać z pozostałymi elementami wystroju wnętrza. Wybór odpowiedniego wyrobu może być także uzależniony od indywidualnych preferencji – niektórzy cenią sobie gładkie, delikatne włosie, inni zaś wolą puszystość i objętość.

Pielęgnacja dywanu z owczej skóry

Pielęgnacja dywanu wykonanego z owczej skóry jest stosunkowo prosta. Warto jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach, które pozwolą cieszyć się jego pięknem przez długie lata. Przede wszystkim należy unikać nadmiernego narażania dywanu na promienie słoneczne, które mogą wywołać blaknięcie kolorów. W przypadku zabrudzeń wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką, ewentualnie z dodatkiem delikatnego środka czyszczącego. Raz na jakiś czas warto też wykonać profesjonalne czyszczenie, aby zachować idealne właściwości izolacyjne i estetyczne dywanu.

Shopping Cart